companydirectorylist.com  Global Business Directories and Company Directories
Search Business,Company,Industry :


Country Lists
USA Company Directories
Canada Business Lists
Australia Business Directories
France Company Lists
Italy Company Lists
Spain Company Directories
Switzerland Business Lists
Austria Company Directories
Belgium Business Directories
Hong Kong Company Lists
China Business Lists
Taiwan Company Lists
United Arab Emirates Company Directories


Industry Catalogs
USA Industry Directories
Company Directories & Business Directories

ITALIANET

CENTRAL BRIDGE-USA

Company Name:
Corporate Name:
ITALIANET
Company Title:  
Company Description:  
Keywords to Search:  
Company Address: Paschetta 16,CENTRAL BRIDGE,NY,USA 
ZIP Code:
Postal Code:
12035 
Telephone Number:  
Fax Number:  
Website:
2000italianet. net, 2000italianet. org 
Email:
 
USA SIC Code(Standard Industrial Classification Code):
573407 
USA SIC Description:
Computer & Equipment Dealers 
Number of Employees:
 
Sales Amount:
 
Credit History:
Credit Report:
 
Contact Person:
 
Remove my namecopy and paste this google map to your website or blog!

Press copy button and paste into your blog or website.
(Please switch to 'HTML' mode when posting into your blog. Examples:
WordPress Example, Blogger Example)

  
Input Form:Deal with this potential dealer,buyer,seller,supplier,manufacturer,exporter,importer

(Any information to deal,buy, sell, quote for products or service)

Your Subject:
Your Comment or Review:
Security Code:Previous company profile:
AMERICAN STANDARD MFG
HOTEL AUSTIN
WELLS M FARR
Next company profile:
AMERICAN STANDARD MANUFACTURING INC
VINYL DECK AND DOCK DISTRIBUTORS; INC.
THE SCHOHARIE COUNTY CONSERVATION ASSOCIATION


Company News:
 • Kali rrethohet nga 6 ujqër, veprimi i tij i lë pa fjalë . . .
  Këto imazhe po bëjnë xhiron e botës! Një fotograf profesional i jetës së egër në Itali, ka kapur në kamera momentin kur një kalë është sulmuar nga 6 ujqër të uritur
 • Arredamenti Facchetti Renato Brescia | Arredamenti . . .
  ORARI D’APERTURA Lunedì: 15 00-19 30 dal Martedì al Sabato: 09 00-12 30 15 00-19 30 Chiedi preventivo Facebook: Arredamenti Facchetti Renato Facebook: Kuchechic Facchetti Arredamenti
 • Portali Albeu. com, Lajmet e fundit, shqiperi, kosove . . .
  Albeu com është portal i pavarur, me seli në Tiranë, i themeluar në korrik të vitit 2003
 • Shqipëria komuniste mes Lindjes dhe Perëndimit | Gazeta Dita
  “Interesant” është pohimi se “pavarësisht marrëdhënieve që krijonin shtetet komuniste (në fakt nuk ishin shtete komuniste) me Shqipërinë, interesi ishte “ta përdornin këtë vend si pikë strategjike për interesat e tyre”!
 • Lajme | ILLYRIA
  Illyria was founded in June 1991, signaling the dawn of a new era in the history of the Albanians of America Its proclaimed mission was to fight for democracy in Albania, the independence Kosova nd the transformation of the situation of all Albanians in the Balkans
 • Kongresi i Lushnjes - Wikipedia
  Kongresi i Lushnjes kreu punimet në shtëpinë e patriotit lushnjar, Kasëm Fuga, nga 21 deri më 31 janar te vitit 1920 Në Kongres morën pjesë delegatë të zgjedhur nga e gjithë Shqipëria
 • Kuzhinierë shqiptarë në Itali, historitë e dy emigrantëve . . .
  Për shumë emigrantë ka ndodhur që në shtetin e mërguar të kenë gjetur menjëherë punë nëpër restorante e lokale Pikërisht kështu shënohet pikënisja e një karriere të arrirë në kuzhinë nga dy shefa të shkëlqyer shqiptarë si Entiana Osmenzeza dhe Fundim Gjepali
 • 15 aktoret më të mira të serialeve turke (FOTO LAJM . . .
  Serialet turke në vitet e fundit ndiqen shumë edhe nga shqiptarët për shkak se disa televizone i transmetojnë madje dhe në "prime time" Shumë njerëz ja në mahnitur nga aktoret që kanë marrë pjesë në këto seriale të njohura, por ne ju vijmë në ndihmë duke ju sjell një listë me
 • Petro Marko - Wikipedia
  Petro Marko (Dhërmi, 25 nëntor 1913 - Tiranë, 27 dhjetor 1991) ishte arsimtar, publicist, gazetar, anëtar i Grupit Komunist të Tiranës, interbrigadist e shkrimtar shqiptar Presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, në vitin 2003 dekoroi Petro Markon me Urdhrin "Nderi i Kombit"
 • Fatos Klosi i përgjigjet Izet Haxhisë: Çfarë më thanë . . .
  ARISTIR LUMEZI Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, i përgjigjet ish-truprojës së Presidentit Berisha, Izet Haxhia, duke i cilësuar të pabaza akuzat e tij Sipas tij, Izetit i pëlqen të dalë në media dhe kërkon të tërheqë vazhdimisht vëmendjen
Business Directories,Company Directories
Business Directories,Company Directories copyright ©2005-2012 
disclaimer |funny video |interesting pictures