- Poprawność zdań - Słownik języka polskiego PWN
Zdanie (1) jest poprawne W zdaniu (2) zabrakło określenia czasownika zdołać – nie występuje on samodzielnie Należałoby zatem powiedzieć: Zebrali wszystkie książki, jakie zdołali udźwignąć znaleźć kupić, i wysłali…
- Czy jeśli jest napisane do środy to to znaczy . . . ?
Czy jeśli jest napisane "do środy" to to znaczy ? To znaczy że jutro też będzie można zrobić to coś czy dzisiaj skończył się termin ?
- Ortograf. pl • sprawdzanie pisowni, błędy ortograficzne i interpunkcyjne . . .
Serwis może być pomocny dla uczniów i studentów w celu szybkiego sprawdzenia pisowni, w sytuacji gdy na komputerze, tablecie czy komórce nie ma zainstalowanego edytora tekstów czy słownika ortograficznego
- Zdanie – Wikipedia, wolna encyklopedia
Zdanie (łac sententia) – w językoznawstwie termin ten oznacza wypowiedzenie służące do zakomunikowania jakiejś treści i podlegające ograniczeniom formalnym [1]
- JakSięPisze. pl - Słownik Ortografii i Zasad Pisowni
To proste - wystarczy wkleić lub napisać swój tekst w główne pole do tego przeznaczone, a następnie kliknąć na przycisk Sprawdź tekst Dla ułatwienia udostępniliśmy również opcje dodatkowe, pozwalające na powiększenie edytora, usunięcie zbędnych łamań linii i stylu tekstu, a także wyczyszczenie całości, aby zacząć od nowa
- poprawność zdania - Poradnia Językowa
Konstrukcja 42,28 korca jest poprawna gramatycznie Liczebniki ułamkowe łączą się z rzeczownikami w dopełniaczu takiej liczby, która określa daną jednostkę miary, np 2,5 godziny (nie * godzin), 31,67 metra (nie: * metrów), a więc także 42,28 korca (nie: *korców)
- Poprawność gramatyczna zdania a jego zrozumiałość
czy poprawne jest zdanie „Nie zawsze rozumie treść przeczytanego tekstu i potrafi odpowiedzieć na pytania go dotyczące ”? Czy pierwsza część oznacza, że nie rozumie treści, a druga, że potrafi odpowiedzieć na pytanie?
- Dopełnienie. Co to jest? Definicja, przykłady. Wyjaśniamy, czym jest…
Co to jest dopełnienie? Jaką funkcję pełni w zdaniu? Na jakie pytania odpowiada? Jakie są rodzaje dopełnienia? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej części zdania, przeczytajcie nasz artykuł W języku polskim wyróżniamy pięć części zdania (Części zdania – orzeczenie, podmiot, przydawka i pozostałe)
|